Ile kosztuje przewóz mebli w Lublinie?

transport mebli cena

Przewóz mebli generuje niemałe koszty, zależne są od wielu czynników i parametrów ładunku. Im większe gabaryty, im więcej mebli, im większa odległość, tym cena przewozu mebli wyższa. Na terenie Lublina działa sporo firm zapewniających transport mebli.

Popyt na przewóz mebli

Transport mebli nowych zwykle zapewnia sklep, w którym meble zostały zamówione, podobnie jest z producentami mebli na wymiar, jednakże poza ofertą nowych mebli często kupujemy meble uzywane. Wówczas transport musimy zorganizować samodzielnie, podobnie jak w przypadku przeprowadzki. Nie każdy mebel można rozkręcić, nie każdy mebel zmieści się do samochodu osobowego, tym samym popyt na przewóz mebli w Lublinie jest odczuwalny. Z ofertą w tym zakresie wychodzą naprzeciw potrzebom klienta firmy transportowe, kurierskie, jak też przeprowadzkowe. Do przewozu mebli dedykowane są meblowozy o różnej pojemności od samochodów typu bus do 3,5t po samochody bagażowe, dostawcze o podwyższonej przestrzeni, z zabezpieczeniami bocznymi, windą platformową itp.

Ceny transportu mebli

Ceny transportu mebli w Lublinie, jak i innych miastach i lokalizacjach podawane są zwykle jako stawki za kilometr. Czasem jednak gabaryt sprawia, ze wycen jest indywidualna. Ponadto uwzględnić należy również termin wykonania usługi, destynacje, bowiem inaczej liczone są taryfy na terenie Lublina, inaczej dalsze trasy, zwłaszcza zagraniczne. Stawki za kilometr również się różnią w zależności do wyboru konkretnej firmy przewozowej. Na terenie tego samego miasta można spotkać stawki rzędu 50 groszy za kilometr jak i czterech złotych. Niektóre z firm stawkę uzależniają od tego jak daleki jest kurs, czy usługa jest kompleksowa z załadunkiem i rozładunkiem itd. 

Sprawdź również:

Indywidualna wycena

Biorąc pod uwagę duże zróżnicowanie w cenach i możliwościach kalkulacji najczęściej wycena przeprowadzana jest indywidualnie i nie można sugerować się wyłącznie stawką za kilometr czy biorąc pod uwagę cennik firmy przeprowadzkowej. Mając konkretny mebel lub zestaw mebli do transportu warto wycenić transport w kilku firmach i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Pamiętać należy, że cena ostateczna usługi transportowej to nie tylko sam przewóz ale i często ubezpieczenie załadunku, zniesienie mebli, zabezpieczenie na czas transportu, pakowanie i rozpakowywanie itd. Najtańsza propozycja niekoniecznie jest najlepszą. Bywa i tak, że chcąc skorzystać z niższej ceny musimy na transport poczekać, przy wyższej cenie to my jako klienci dyktujemy w jakich godzinach, w jakim dniu, czy też natychmiast transport ma się odbyć. 

Im dalej, im więcej, … tym taniej

Z reguły wycena transportu jest tańsza gdy chodzi o dalszy dystans. Na krótkich trasach na terenie Lublina trudno liczyć na upust, gdyż sam załadunek i rozładunek może potrwać dłużej niż przewóz. Oprócz odległość i ilość mebli przekładająca się na ilość kursów rzutuje na obniżkę ceny. Kompleksowa przeprowadzka mieszkania lub przeprowadzka domu jednorodzinnego paradoksalnie może okazać się tańsza od przewiezienia jednej szafy, czy kanapy z osiedla na inne osiedle w Lublinie.

Ile kosztuje przewóz mebli w Lublinie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę