Jak wysłać meble do innego miasta?

Transport mebli z miasta do miasta jest możliwy, jednak jego koszty mogą być bardzo wysokie, jeśli meble nie są rozłożone, wymagają ostrożnego transportu lub mają nietypowe wymiary. Przewozem mebli zajmują się zarówno firmy kurierskie, jak też firmy transportowe i przeprowadzkowe. 

Czytaj również: Jak zorganizować przeprowadzkę?

Wysyłka mebli krok po kroku

Jeżeli mebli nie mamy zbyt wiele do transportu można pokusić się o ich nadanie kurierem na przesyłce paletowej. Nie jest to tanie rozwiązanie, jednak stosunkowo łatwe, bowiem wystarczy jedynie odpowiednio zapakować, zabezpieczyć mebel na palecie i zlecić odbiór przesyłki przez kuriera. Jeśli mebli mamy sporo ale są rozłożone na drobne elementy i jest je łatwo spakować by zajmowały jak najmniej miejsca, również przesyłka kurierska wchodzi w grę. W przypadku wysyłek kurierskich nie ma znaczenia odległość skąd dokąd paczka z meblem jest nadawana, liczą się za to gabaryty i waga.

Sytuacji kiedy mebel jest niestandardowy lub jest ich sporo wymaga nieco innego podejścia. mozna wynajac samochód dostawczy o odpowiedniej ładowności i przetransportować meble z miasta do miasta we własnym zakresie, jak też zlecić transport mebli wyspecjalizowanej firmie transportowej, bądź skorzystać z usług oferowanych przez firma przeprowadzkowa Lublin. Najkorzystniejszą opcją jest wynajem samochodu i transport własny, ale to pułapka dla osób, które nie mają czasu, nikogo do pomocy w załadunku i rozładunku ani prawa jazdy na samochody dostawcze powyżej 3,5t. 

Tani transport mebli

Stosunkowo tanim rozwiązaniem kompleksowym jest wynajem firmy przeprowadzkowej na okoliczność transportu mebli. Aby ograniczyć koszty przeprowadzki można wynająć transport jedynie dla tych mebli, które okazały się najbardziej problematyczne. Czasem to nie o przeprowadzkę chodzi, a o zakup używanych mebli, wówczas także rozwiązaniem jest przewóz mebli świadczony przez firmę przeprowadzkową dysponującą stosownymi meblowozami wyposażonymi w pasy, windy transportowe itp. 

Zabezpieczenie mebli na czas transportu 

Bez względu na to kto będzie realizować transport, meble wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, rozłożenia. w przypadku szaf, komód itp. należy zamontować szuflady, półki, elementy szklane, a drzwiczki zabezpieczyć aby się nie otwierały. Dobrze jest też zabezpieczyć brzegi mebli folią bąbelkową, obłożyć rogi szaf, szafek tekturą lub pianką. Wszystko to gwarantuje bezpieczny transport i brak uszkodzeń przy załadunku bądź rozładunku.

Koszty transportu

Wynajmując samochód typu meblowóz zapłacimy stawkę za dobę, zatem w zależności od tego jak długo potrwa przewóz tyle zapłacimy, zwykle nie ma znaczenia odległość poza kosztami paliwa na jakie trzeba być gotowym. Nieco inne rozliczenie obowiązuje firmy transportowe i przeprowadzkowe, wtedy liczona jest odległość w kilometrach. Ostateczna suma to iloczyn kilometrów i stawki za kilometr przejechany, nie ma znaczenia ile meble mierzą i ważą, im więcej kursów tym większa suma. W zależności od cennika firmy przewozowej stawka może tyczyć się kilometra z punktu A do B lub też kilometrów tam i z powrotem.

Jak wysłać meble do innego miasta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę